Ремонт бронетехніки
Бронетранспортер БТР-80

Бронетранспортер БТР-80 являє собою вид бойової колісної плаваючої техніки, має озброєння і броньовий захист, а також високий ступінь рухливості. Призначений для експлуатації в сухопутних і морських військах.
Компанія ТОВ «Оборонні Технології» здійснює ремонт і модернізацію бойової техніки даної модифікації в Україні та за її межами за допомогою своєї виробничо-ремонтної бази, розташованої в м. Ніжин. Крім того, в містах Києві та Одесі працюють спеціальні лабораторії по ремонту.
З питань отримання послуг з ремонту і модернізації БТР-80, а також інших питань, з фахівцями компанії «Оборонні Технології» можна зв’язатися наступним чином:
- Зателефонувавши за номером, який вказаний на сайті компанії;
- Відправивши повідомлення по електронній пошті;
- Заповнивши електронну форму зворотного зв’язку.
Тактико-технічні характеристики
Бронетранспортер може плавати, долати будь-які перешкоди. В БТР-80 вміщаються 3 члени екіпажу і 7 десантників. Його головними характеристиками є:
- Габарити 7,65х2,9 м, висота становить 2,52 м;
- Колія – 2,41 м, база – 4,4 м, кліренс – 0,475 м;
- Потужність двигуна становить 260 кінських сил;
- Швидкість по трасі сягає понад 80 км/год з запасом ходу по трасі 600 км, по грунтовій дорозі 200-500 км;
- Швидкість на плаву становить понад 9 км/год, по грунтовій дорозі від 20 до 40 км/год;
- Можливість подолання підйому на 30 градусів, стінки 0,5 метрів і рову 2 метрів, кут нахилу становить 25 градусів;
- Питома потужність машини становить від 19,1 кінських сил на тонну;
- БТР-80 оснащений індивідуальною торсіонною підвіскою з гідравлічними амортизаторами;
- Боєкомплект машини дорівнює 500 штук або 2000 патронів.
Переваги та особливості БТР-80
Призначення транспортера БТР-80 полягає в перевезенні військовослужбовців і вогневої підтримки їх під час бойових дій. Корпус, виготовлений з броньованої сталі, товщина листа якої не більше 10 мм, відрізняється своєю обтічністю. Це сприяє поліпшенню плавучості транспортера і його захисту. Озброєння бронетранспортера включає в себе кулемети КПВТ і ПКТ, вбудовані в башту, а також оптичний приціл 1П3-2 і пристрої для нічного бачення.
Спереду в бойовій машині БТР-80 знаходиться відсік управління з місцями для командира і водія, підключена радіоапаратура і прилади, а за вищевказаним відсіком знаходиться бойове відділення. У бойовому відсіку розміщується особовий склад.
Для десантування в БТР-80 використовують великий люк в бойовому відсіку, що складається з 2-х стулок: верхня стулка відкривається в сторону, а нижня стулка опускається вниз і виконує функцію підніжки для більш зручного виходу з транспортера.
Цікаві факти
Транспортер БТР-80, що має заводське позначення ГАЗ-5903, своїм пристроєм і принципом дії практично не відрізняється від свого попередника, з однією відмінністю – виробник удосконалив силову установку транспортера. У 1986 році почалося серійне виробництво БТР-80 і бронетранспортер взяли на озброєння. В даний час ця бойова машина одна з найголовніших і поширених у вітчизняній армії і не тільки – бронетранспортер активно експортують, він бере участь у безлічі бойових дій.
Створено безліч різних модифікацій транспортера БТР-80, на базі якого випускають бойові машини спеціального призначення. На останніх моделях поширена установка гармат і протитанкових ракет.